Start Browaru Alternatywa z Rudy Śląskiej

Wygląda na to, że mimo iż Silesia Beer Festiwal już za nami, to na Śląsku nie zwalniają z piwnymi eventami. Już w najbliższą sobotę, w katowickim pubie Absurdalna szerszej publiczności zaprezentuje się Browar Alternatywa z Rudy Ślaskiej. Będziecie?

Alternatywa - fot.facebok.com
Alternatywa – fot.facebok.com

O tym, że w Rudzie Śląskiej powstaje nowy browar było wiadomo już jakiś czas temu, jednak dopiero teraz przyszedł czas, że Alternatywa, wraz ze swoimi piwami ujrzy światło dzienne. Browar mieści się w dzielnicy Godula pod adresem Tylna 17.

Jak sami się opisują  – Browar Śląski Alternatywa to pierwszy w mieście Ruda Śląska browar rzemieślniczy. Nie jest ogromny, ale narodził się z ogromnej pasji – dlatego śmiało można powiedzieć, że nasze piwo to piwo warzone marzeniami 😉 Dlaczego Alternatywa? Bo nasze piwo rzemieślnicze to alternatywa dla piw koncernowych, zwykłych europejskich lagerów. Pełni optymizmu wierzymy, że nasze piwo, podobnie jak inne piwa rzemieślnicze nie będzie niszą dla koneserów, ale codziennością dla ludzi szukających dobrego smaku.

Alternatywa - fot.facebok.com
Alternatywa – fot.facebok.com

Okazja do spotkania z ludźmi odpowiedzialnymi za to przedsięwzięcie, a także możliwość spróbowania ich premierowych piw będzie już w najbliższą sobotę tj. 8.04 w Pubie Absurdalna w Katowicach przy ulicy Dworcowej. A czego będzie można spróbować ? Jeśli dobrze ogarnąłem to w sobotę poleją się aż trzy premierowe piwka. Przede wszystkim, bardzo modna ostatnie Vermont IPA. Poza tym będzie też piwo w stylu White IPA, oraz lekka APA.

Alternatywa - fot.facebok.com
Alternatywa – fot.facebok.com

Bardzo jestem ciekaw, jak wypadną nowości na tle już istniejących i sprawdzonych pozycji. Nie pozostaje nam nic innego jak udać się w sobotę do Absurdalnej i na własnej skórze (podniebieniu) przekonać się jak smakują piwne nowości z Browaru Śląskiego Alternatywa. Bądźcie tam i Wy, bo coś czuje, że będzie warto.