Hevelka Rewelka, czyli Festiwal Piw Rzemieślniczych w Gdańsku

Sezon urlopowy rozpoczęty, jednak pogoda można by rzec barowa. W związku z tym, warto pomyśleć o spędzeniu wolnego czasu w odpowiedni, dla barowej, pogody sposób. Odwiedzającym północne regiony naszego kraju polecamy jednak zrezygnować z przesiadywania w zwykłych pubach na rzecz ciekawszego wydarzenia.


W dniach 26-27.06.2015 w jednej z hal Amber EXPO w Gdańsku odbędzie się bowiem pierwsza edycja Festiwalu Piw Rzemieślniczych HEVELKA.
Hevelka
Jak podają organizatorzy, nazwa festiwalu nawiązuje do nazwiska Jana Heweliusza – gdańszczanina znanego głównie ze swego dorobku na polu matematyki i astronomii. Co ciekawe, był on również właścicielem browaru o nazwie: Brauerei Johannes Hevelke (Browar Jana Heweliusza), który funkcjonował w Gdańsku w latach 1649-1687.

Na odwiedzających czekać będzie 25 wystawcow z piwem.
Wśród nich pojawią się: Amber, Doctor Brew, Brodacz & Przyjaciele, Gościszewo, Kaszubska Korona, Kormoran, Lubrow, Miejski Sopot, Nepomucen, Olimp, Pinta, Profesja, Perun, Stary Browar Kościerzyna, Spółdzielczy, Wąsosz i Zamkowy.

Jak widać, będzie to wyjątkowa okazja by spróbować ponad 150 piw z 50 browarów zarówno z Polski jak i zagranicy.* A jakby sam fakt degustacji wyśmienitych piw Wam nie wystarczył, organizator przewiduje konkursy z nagrodami dla odwiedzających, pokazy warzenia domowego piwa i wiele innych atrakcji.
Wstęp na imprezę będzie płatny. Jednak ta przyjemność będzie kosztować Was zaledwie 5 zł.

Zapraszamy więc wszystkich amatorów piwa już w najbliższy piątek do Gdańska. Ekipa znalewaka.pl będzie tam na pewno.

 

* Oczywiście w trosce o Wasz stan zdrowia apelujemy o umiar 😀