Mikkeller „330ml do nieba” już leje się w Polsce

Jeden z najbardziej znanych browarów kontraktowych w Europie uwarzył piwo wyłącznie na polski rynek. Z polską nazwą i etykietą w ojczystym języku. 

Mikkeller 330ml do nieba
Mikkeller 330ml do nieba

„330 ml do nieba” to piwo określane jako Polish IPA, choć do końca nie wiadomo co jest podstawą tego stwierdzenia. Nie znajdziemy tam polskiego chmielu, co jest jest charakterystyczne dla dostępnych na naszym rynku „PIP” – nowy Mikkeler jest chmielony trzema różnymi odmianami chmielu: Mosaic, Liberty i Citra, warzony jest z dodatkiem płatków owsianych.

Być może Polskie IPA jest zasadne, z powodu informacji, która pojawiła się, że warzone było w browarze Zodiak, a może dlatego, że jest to po prostu piwo specjalnie dla nas, polskich piwoszy.

Nazwa nawiązuje do filmu Macieja Dejczera z 1989 roku – „300 mil do nieba”. A czy faktycznie to tylko 330 ml do nieba?

Premiera tego piwa odbyła się w Warszawie 9 maja, więc już zaczęły się pojawiać pierwsze opinie na jego temat. No i generalnie szału nie ma. Może nie dlatego, że piwo jest niedobre, ale dlatego, że piwni fanatycy spodziewali się bo Mikkelerze czegoś wyjątkowego i niestety się zawiedli.

Jednak sam fakt, że jeden z najbardziej uznanych przedstawicieli rewolucji piwnej w Europie docenił polską scenę kraftową, jest sporym wydarzeniem. Dlatego też wydaje się, że wszyscy miłośnicy dobrego piwa powinni mimo wszystko spróbować „330ml do nieba”, tym bardziej, że w tym tygodniu piwo pojawiło się w różnych zakątkach naszego kraju, póki co tylko z nalewaka.